Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Keltský deň Havránok - Liptovská Mara

preklad
kovacpeter
Ak ma pozvete,prídem
v keltskom odeve aj
s vyhňou, 9.7.2016

Píšte na :
peter.trvalec@gmail.com
d1r2u3i4d5
Ahojte. Teší nás, že aj tento rok sa nám podarí uskutočniť Živý Starovek na Havránku. Akcia sa koná 9.7.2016 od 10.00 - 17.00. Budú pomenené niektoré organizačné veci ale to vás budeme priebežne informovať . Každopádne veľmi sa tešíme, že sa uvidíme.
Nový príspevok
nick
text
Odpíšte číslo

Naše o.z. Vae Victis sa od r. 2010 rozhodlo organizovať na Havránku (Liptovská Mara), nad gotickým kostolíkom vlastnú akciu pod názvom Živý Starovek, a to

PRAVIDELNE DRUHÝ JÚLOVÝ VÍKEND

Účelom tejto akcie je prilákať návštevníkov na Havránok a zvýšiť tak jeho popularitu, čím sa aspoň čiastočne zvýši šanca uchovať skanzen a časom ho aj aspoň z časti zrekonštruovať. Zároveň tak poskytujeme návštevníkom vidieť činnosť skupín zaoberajúcich sa starovekým obdobím, hlavne obdobím Latén B - C, čiže okolo 300 rokov pred Kristom, rovnako poskytujeme zahraničným združeniam prezentovať sa na Slovensku a šíriť popularitu Havránku aj v zahraničí. Momentálne spolupracujeme asi s 10 združeniami z Čiech a Slovenska, časom ako bude stúpať kvalita podujatia pribudnú aj združenia z iných štátov ako napr. Rakúsko, Taliansko a Nemecko, s ktorými máme dlhodobú spoluprácu a len financie nám zatiaľ bránia k pozvánke na Slovensko. 

Momentálne združenie nemá sponzorov a celú akciu financujeme z vlastného vrecka, tým ale dokážeme zabrániť komerčnému predaju plastových brakov známych z kadejakých jarmokov a podporiť tak výhradne ľudových výrobcov, prípadne predajcov zaoberajúcich sa originálnym predajom (dobovo orientované predmety, nápoje, netradičné jedlá a pochutiny). Samozrejme, že máme o sponzorov záujem ale s určitými podmienkami, tie sú už ale u každého individuálne. V prípade záujmu o prezentáciu svojich výrobkov, nás bez váhania kontaktujte, vieme sa vždy dohodnúť.

Akcia rovnako nie je zameraná na komerčnú zábavu a detské hry a súťaže, hlavným programom sú remeslá a činnosť združení aj keď do budúcnosti je možné rozšíriť sa aj týmto smerom a pomocou dobrovoľníkov zorganizovať a zatraktívniť tým celé podujatie. 

 

VŠETKO ALE POTREBUJE SVOJ ČAS A FINANCIE A PRETO SME RADI, ŽE SA NÁM DARÍ ZíSKAVAŤ SI NOVÝCH PRIAZNIVCOV A UDRŽAŤ SI NÁVŠTEVNÍKOV Z PREDCHÁDZAJÚCICH ROČNÍKOV, KTORÍ SA NA ZÁKLADE OHLASOV RADI VRACAJÚ A PRAVIDELNE TEŠIA NA ĎALŠÍ ROČNÍK !

 

ĎAKUJEME ZA PODPORU A PRIAZEŇ !!!

 

Brendyx

 

TOPlist